Wynajem samochodów w Polsce? Uważaj na pułapki!

Wynajem samochodów PolskaWynajem samochodów Polska” powinno kojarzyć się z wygodą i niezależnością, ponieważ możesz dojechać nim niemalże wszędzie, gdzie chcesz. Jeżeli jednak chcesz zdecydować się na wypożyczenie pojazdu, musisz uważać i przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić ofertę, aby uniknąć pułapek – nie każda wypożyczalnia aut jest godna zaufania i wychodzi naprzeciwko potrzebom swoich klientów. Podpowiadamy, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę.

1. Przeczytaj umowę i regulamin wynajmu pojazdu

Umowę i regulamin oraz inne dokumenty dotyczące wynajmu pojazdu możesz znaleźć często już na stronach internetowych wypożyczalni. Chociaż to wielostronicowe dokumenty, warto je przejrzeć, ponieważ podpisując umowę, zgadzasz się również na przestrzeganie wszystkich warunków zawartych w niej oraz w dodatkowych dokumentach. Znajdziesz tam również informacje dotyczące twoich obowiązków jako wynajmujący, kwestii dotyczących tankowania paliwa, ubezpieczeń czy opłat dodatkowych.

2. Sprawdź warunki ubezpieczenia

Cena wynajętego samochodu włącza również ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie OC oraz AC. Warto przy tym zwrócić uwagę na kwotę udziału własnego na wypadek uszkodzenia samochodu, która może być bardzo różna zależnie od auta i wypożyczalni. Czasami firmy oferują dodatkowe ubezpieczenia podwyższające tę kwotę. W niektórych wypożyczalniach nie pobierana jest wtedy kaucja.

3. Dokładnie sprawdź stan auta

Przed odebraniem samochodu zawsze dokładnie sprawdź stan pojazdu, zarówno na zewnątrz, jak i od środka – powinien on być taki sam ja w dokumencie odbioru. Gdy okaże się, że coś przeoczysz, może się okazać, że wypożyczalnia będzie chciała zastosować w stosunku do ciebie dodatkowe opłaty, ponieważ to ty będziesz podejrzany o ich wywołanie.

4. Sprawdź warunki dotyczące tankowania paliwa

Warto pamiętać o tym, że firma wypożyczająca auto wymaga najczęściej, aby klient oddał samochód z pełnym bakiem, ponieważ w przeciwnym przypadku trzeba będzie nie dość, że zapłacić za zatankowanie, to jeszcze trzeba będzie zapłacić dodatkową opłatę, zwykle 10% wartości paliwa.

To tylko kilka pułapek czekających na klientów wypożyczających samochody. Gdy chcesz wynająć auto bezpiecznie, pamiętaj o tym, żeby zawsze dokładnie zapoznać się z dokumentami – to zawsze podstawa wszelkiego rodzaju transakcji, także w przypadku wypożyczalni pojazdów.

http://wypozyczalniasamochodowpolska.co.uk/wynajem-samochodow/ -> samochodem po Polsce dojedziesz wszędzie