Oświetlenie przestrzeni biurowej

Dobrze zaplanowana aranżacja przestrzeni biurowej to podstawa – jest ważna nie tylko z perspektywy pracowników firmy, ale też jej klientów. Wystrój wnętrza jest pewnego rodzaju informacją o klasie i renomie firmy, powinien być wyjątkowo reprezentacyjny.

Oświetlenie przestrzeni biurowejOświetlenie przestrzeni biurowej powinno spełniać wiele wymogów. Przede wszystkim, to miejsce pracy dla wielu pracowników. Meble takie jak stoły, biurka czy krzesła powinny być ergonomiczne i wygodne. Oczywiście, świetny design tez się liczy, natomiast nie jest to warunek najważniejszy. Chodzi o to, by pracownicy nie spędzali kilku godzin dziennie na krzesłach czy biurkach, które są efektowne, ale niekoniecznie wygodne. Podobnie jest w przypadku innych elementów wystroju wnętrza, na przykład lamp. Oświetlenie powinno być tak zaplanowane, by nie tylko rozjaśniało pomieszczenie, ale również było jego ozdoba. Bo światło w dużym stopniu może mieć wpływ na kreowanie charakteru wnętrza.

Światło w biurze to głównie lampy wiszące, które powinny być tak rozmieszczone, aby zapewniały komfort pracy wszystkich pracowników. Lampa wisząca powinna być skierowana bezpośrednio na stanowisko pracy. Jej światło powinno być na tyle mocne, aby ułatwiało wykonywanie obowiązków, ale też niezbyt rażące, by nie przeszkadzało w pracy. W wystroju biura przydadzą się również lampy stojące, które nie tylko oświetlają, ale są również elementem aranżacyjnym. Lampy stojące powinny być dopasowane pod względem stylistyki do pozostałych elementów wystroju wnętrza. We wnętrzach klasycznych sprawdzą się tradycyjne lampy na długich stojakach i zakończone tradycyjnymi, trapezowymi abażurami. W nowoczesnych pomieszczeniach można sobie pozwolić na odrobine designerskiego szaleństwa. Lampa stojąca może mieć w nich ciekawą formę, kształt i kolorystykę – dzięki temu będzie zwracać uwagę i przyciągać spojrzenia.

Oświetlenie biurowe led – to kolejny element, który w przestrzeni biurowej sprawdzi się doskonale. Lampy led dają ładne światło, są trwałe, wytrzymałe i zapewniają niższe zużycie energii. Oświetlenie led może być rozmieszczone punktowo w miejscach, które wymagają szczególnej porcji światła. Wybór oświetlenia biurowego led jest na tyle duży i szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś na miarę własnych potrzeb i oczekiwań.